HOME DATA RECOVERY PREVENTION PRICES CONTACT

NC system data recovery

Adatmentési sikeresség és a "házi" megoldások kockázata

Cégünk napjainkban már naponta átlagosan 5-10 adatmentést is elvégez, melyek átlagos sikeressége 90-95%.
Sajnos a sikertelen mentések legnagyobb részét az okozza, hogy az eszközt már korábban megpróbálták szakszerűtlenül helyreállítani.
Legtöbbjükön már valaki megpróbált elektronkiát cserélni, (rosszabb esetben meg is bontották az eszköz tisztaterét), majd úgy beindítani az eszközt.

Következmények hibás eletronika esetén:
- Tápegység hiba miatt történt meghibásodásnál indőnként előfordul, hogy a preamp (fej-előerősítő) zárlatossá válik emiatt az új elektronika vagy tönkremegy, vagy az inicializálás során lemágnesezheti a felületről az értékes adatokat a fej.
- Inkompatibilis elektronika okozhatja az épen maradt preamp utólagos meghibásodását, mert előfordulhat eltérő bekötés, de eltérő tápfeszültség igény is a bemenetén..
- Más esetekben a teljesen azonosnak tűnő elektronikába a gyártó másik Firmware-t vagy Boot-Loader-t égetett be, és az inicializálás során az eszköz a fej-kalibrációs tesztjét nem az erre szánt helyen végzi el, hanem az adatterület egy részén, vagy a SA egy létfontosságú modulja számára allokált területen.

Következmények fejhiba esetén:
- Fej sérült(törött) hdd ismételt indítási kisérlete tovább karcolja a lemez felületét és ezzel minden egyes másodpercben jelentősen rontja a sikeres mentés esélyét.
- Az eszköz tisztaterének a megbontása esetén a levegőben levő porszemcsék beszorulnak a fej és a lemez közé, mivel a légpárna magassága töredéke csak a porszemcsék átmérőjének, így megsértik a felületet, kirakódnak a fej szélére, ezzel meggátolva még a légpárna kialakulását is!

Következmények motorhiba esetén:
- Az új elektronika felhelyezésénél a VCD chip ismételt túlterhelése, leégése.


<<<Vissza az adatmentés menüponthoz
All trademarks are the property of their respective owners. All rights reserved. © 2003-2008 NetCenter.